středa 2. ledna 2019

Střípky z prosinceTuto otázku slyší každý rodič nesčetněkrát během prosince, neboť pro děti je tento měsíc nejkrásnějším obdobím roku. Nejinak tomu bylo i u nás ve škole. Advent, to je doba čekání na nejhezčí svátky roku, na které se těší nejen děti, ale i my dospěláci. Pro žáky naší školy to bylo období plné zajímavých akcí a překvapení.
Začátek adventu zahájil hudebně dramatický kroužek svojí hudební pohádkou „MRAZÍK“.     4. prosince žáci spolu s pedagogy vystoupili s předpremiérou pohádky pro chotěbořské seniory na umělecké scéně v Sokolovně. A jaký byl ohlas? Senioři naše herce odměnili nekonečným potleskem. 6. února v 10 hodin proběhne premiéra pohádky pro mateřské školy a základní školy. Tímto všichni srdečně zveme i širokou veřejnost.
          5. prosince neminulo žádnou třídu rejdění čertů spolu s Mikulášem a anděly. Všichni „hříšníci“ slíbili samotnému Luciferovi, že se určitě polepší. Strach, který byl u mnohých patrný, vyvážila radost ze sladké nadílky. Děkujeme COOP družstvu Havlíčkův Brod za hodnotné balíčky, které udělaly všem velkou radost.
          V průběhu adventu jsme nezapomněli ani na výrobu přání a dárků pro naši partnerskou školu na Slovensku – Spojenou školu Poprad.
          12. prosinec byl pro nás ve znamení výletu. Naším cílem byla cesta do Hlinska v Čechách na řemeslnická obydlí. I přes komplikované cestování vlakem, kdy nás paní Zima překvapila nečekanou sněhovou nadílkou, jsme zažili nezapomenutelnou předvánoční atmosféru. Seznámili jsme se, jak naši předci slavili Vánoce, jaké dobroty si chystali na štědrovečerní stůl a spoustu dalších zajímavých informací. Na sedmnáct překrásně vyzdobených obydlí jsme zhlédli a prošli s paní průvodkyní, která velmi poutavou formou vyprávěla o tradicích a zvycích tamějších obyvatel.

          V posledním týdnu od 17. do 19. prosince proběhl vánoční turnaj ve stolním tenisu, který se stal již nedílnou součástí adventu u nás ve škole. Žáci se na něj vždy těší a pilně se připravují v kroužku, který má už tradici. Svoje výkony předvedli ve dvou kategoriích – „začátečníci“ a „pokročilí“. Ve skupině začátečníků za dívky 1. místo získala Nikola Šífová a za chlapce Michal Pavlíček. Ve skupině pokročilých se na 1. místě umístila Denisa Kalejová a Vlastimil Červeňák. Vítězové obdrželi diplomy a věcné ceny.
          A konečně nastal dlouho očekávaný poslední den školy 21. prosinec, kdy neprobíhala běžná výuka. Od rána „byly ve vzduchu Vánoce“- tedy vánoční besídka. Překrásně vyzdobená hala naší školy se stala místem pro setkání žáků, pedagogů a rodičů. Nazdobený stromeček, slavnostně prostřené stoly plné vánočního cukroví, perníčků a různých dobrot vytvořily tu správnou předvánoční atmosféru. A jakou měla naše besídka náplň? Žáci jednotlivých tříd vystoupili se svým programem, který si pečlivě připravili. Zpívali koledy, recitovali básničky, hráli scénky s vánoční tematikou, seznámili nás se zvyky a tradicemi Vánoc u nás i ve světě. Velmi zajímavé a poučné bylo divadelní loutkové představení o Ježíškovi, které vyprávěla a hrála spolu s dětmi paní učitelka Andrea Vašíčková. A tímto jsme vám odpověděli na otázku v názvu článku, neboť k nám do školy letos Ježíšek zavítal a byl bohatý.


Žádné komentáře:

Okomentovat